Netradiční open air výstava -unikátní 100leté fotografie z USA doputovaly na Vysočinu

AFRIKA POD ŠIRÝM NEBEM

Podívat se lvici do očí nebo spatřit útočícího nosorožce… tyto a další jedinečné snímky nabídne výstava fotografií režiséra Jana Svatoše s názvem ARCHA SVĚTEL A STÍNŮ před Letní Minigalerií v obci Tři Studně.
Na netradiční outdoorové výstavě budou diváci moci pod širým nebem pohlédnout do očí lovící lvici nebo ověřit úspěšné mimikry zebřího stáda. Navíc s komentářem o zákulisí z natáčení přímo od Jana Svatoše.
Výstava u příležitosti chystaného filmu Archa světel a stínů pak pokračuje v interiéru Minigalerie, kde se nachází 100leté archivní fotografie Martina Johnsona pořízené v Africe v době, kdy neexistovaly digitální fotoaparáty, mobilní telefony i internet, kdy fotografovat znamenalo riskovat, v lepším případě neúspěch, v horším svůj život. Fotografie na výstavu zapůjčilo americké Martin and Osa Johnson Safari Museum.
Upřímně, když vidím Johnsonovy noční snímky šelem osvětlené výbušným magnéziem a podívám se na záplavu dnešních fotografií, musí člověk smeknout klobouk,“ říká ke kolekci fotografií Martina Johnsona režisér Svatoš.
Právě o odkazu prvních fotografických průkopníků, Martinovi Johnsonovi a jeho ženě Ose, bude nezávislý dokumentární film Archa světel a stínů,  který Jan Svatoš natáčí na pěti světadílech. Premiéru by měl mít na jaře roku 2017.
Výstava potrvá do 27. srpna 2016, outdoorová část je přístupná po celý den, archivní fotografie Martina Johnsona jsou divákům přístupné zdarma v otevírací době Minigalerie, tedy: pondělí – neděle, 9-12 15-18 hodin.
V rámci výstavy se návštěvníci mohou také zapojit do filmové soutěže o zajímavé ceny. Více informací o filmu v Letní Minigalerii nebo na webu www.archafilm.com

Posted in Nezařazené.