Film LEKCE DIVOKOSTI uspěl na festivalu v Ostravě

ceny LEKCE DIVOKOSTIZ rukou prezidenta festivalu T-FILM, herce Ondřeje Vetchého, převzal v Ostravě režisér Jan Svatoš cenu Perseus za svůj dokument Lekce divokosti. Snímek, který vznikl v produkci České televize pro cyklus Nedej se!, vypráví příběh o zdivočelém plemeni exmoorských koní a jejich cesty do ČR, zabývá se ale také kulturním kontextem vztahu člověka a koně jako fenoménu.
Lekce divokosti se již kvalifikovala do soutěží na festivalech EKOFILM, LIFE SCIENCE  i AFO Olomouc, svoji nominaci ale poprvé proměnila v Ostravě. Jan Svatoš na festivalu uspěl již podruhé – loni si cenu odnesl jeho film Velké losování.


Filmový festival T-film představuje krátké dokumentární filmy s tematikou ekologie, trvale udržitelného rozvoje, ochrany fauny a flory, přírodních a kulturních památek. „Odbornou porotu letos čekal opravdu tvrdý oříšek. A to nejen proto, že se přihlásilo rekordní množství autorů, ale všechny snímky byly také velmi kvalitní. Nebylo tak vůbec jednoduché vybrat ty nejlepší,“ komentoval letošní ročník člen poroty MgA. Matěj Jankovský.
Film je zdarma ke zhlédnutí na iVysílání ČT
Posted in Nezařazené.