Mediální obraz

 

Zahraniční média

 

Televize

Jan Svatoš byl hostem České televize např. v těchto pořadech:

Rozhlas

Každou středu na ČRo2 – Praha – zajímavosti ze zahraničí v nových souvislostech. Od ledna 2013 můžete režiséra a fotografa Jana Svatoše na vlnách ČRo 2 – stanici Praha slyšet pravidelně, a sice každou středu od 8,07, kde prezentuje zajímavosti ze světa v rámci Rozhlasových novin.

 

Tištěná média

Fotografie Jana Svatoše…jsou krásné především zachycením konkrétního okamžiku. Velká dravá kočka číhající na kořist ve větvích rozeklaného stromu, slon vystavující své rozpálené tělo hustému dešti, případně světlo procházející jako boží prst změtí lián a stromů v pralese mají nejen poetický, ale i duchovní rozměr. Zde se Afrika proměňuje v rajskou zahradu, v čarokrásný i nádherný ráj. Pohledy…váže dohromady především touha po kráse. Kráse, která je v těchto končinách často s příměsí krutosti a nebezpečí. Právě v tom tkví kouzlo její elektrizující přitažlivosti.“

Jan Šída, Deník Právo

Články Jana Svatoše otiskla tato média: Respekt, Literární noviny, Reflex, Lidové noviny, Mladá Fronta Dnes, Xantypa, EURO a další. Jan Svatoš pravidelně přispívá do následujících deníků a magazínů:

  • EURO
  • Magazín KOKTEJL
  • Finmag.cz
  • Příroda
  • Xantypa