FotoDEKAMERON

FotoDEKAMERON

Originální fotografická výzva pro náročné. Projekt je určen všem vášnivým fotografům a fotografkám, kteří rádi tvoří a nechtějí myslet jen na covidové statistiky a apokalyptické zprávy. 12 vizuálních výzev, desítky nápadů jak je fotografický uchopit. Ve FotoDekameronu berete vždy dvakrát – poprvé, když vymýšlíte vlastní pojetí, podruhé, když si užíváte vodopád kreativity ostatních účastníků…
 

„Kreativita znamená vidět to, co vidí ostatní, ale něco jiného si u toho myslet.“

—  Francis Picabia

Historie

Projekt FotoDekameron vznikl  na jaře 2020 v době nouzového stavu. Skupina 20 fotografů a fotografek čelila jarnímu lockdownu tvůrčí výzvou. Vznikl unikátní soubor fotek, jež dokonce vyšel i v podobě fotoknihy. 

 

O co jde?
Slavný Dekameron italského renesančního spisovatele Giovanni Boccaccia zná téměř každý.  V této knize si každý den vypraví příběhy skupina mladých lidí, kteří před morovou epidemií utekli z Florencie na venkov. Psal se rok 1348, epidemie tehdy trvala nepředstavitelných 5 let. Nikdo z obyvatel neměl tenkrát ani internet ani fotoaparát, přesto v tomto těžkém období napsal Boccaccio jednu z nejslavnějších knih všech dob, dílo, ke které se vraceli umělci v minulosti a vracejí i dnes – od  Shakespeara až po Pasoliniho.
 
FotoDEKAMERON je určen tomu, kdo:
  • …se chce bavit i v době nejistoty a vládních omezeních a nechce riskovat setkávání
  • …chce objevovat skryté limity vlastní kreativity
  • …si chce užít neotřelé pohledy na svůj důvěrně známý byt, dům či své okolí
  • …se chce potěšit uměním a nápady druhých
  • …si chce zdraví udržet dobrou náladou a tvůrčí prací
 
 
Jak bude FotoDEKAMERON probíhat?

Připraveno je  12 vizuálních příběhů a fotografických výzev.  Součástí je on-line soutěž o ceny.

 

 
Účast ve FotoDEKAMERONu vám umožní:

Vstoupit do neveřejné skupiny na Facebooku, užívat si unikátní obsah, nadále se fotograficky zdokonalovat, realizovat se ve skupině podobných nadšenců a těšit se z nápadů druhých. Vznikne tak neobvyklé album, na které budete jednou s úsměvem vzpomínat.

 
Je nějaké omezení? 
  • Nutností je vlastní facebookový profil.
  • Fotit lze nejen fotoaparátem, ale i obyčejným mobilem/chytrým telefonem.
 
 
Kdy začínáme? 
 
Další díl projektu bude spuštěn 16. ledna 2022, jednotlivé výzvy pak budou zveřejňovány každý třetí den.  Bude tedy dostatek času na realizaci a případné pozdější nahrání fotografií.
 

 

Cena:

1590,- Kč včetně 21% DPH

+ možnost vystavení dárkového poukazu

Nejbližší termín:   podzim 2022

 

 

Rezervace místa: Vzhledem k omezené kapacitě si místo rezervujte obratem písemně na adrese info@jansvatos.com / Rezervace místa je platná až po úhradě kurzovného / Platba probíhá převodem na bankovní účet uvedený na faktuře.

Minimální počet účastníků, aby se workshop uskutečnil: 10