Výstava fotografií Martina Johnsona a Jana Svatoše v galerii Langhans

poster jpgDigitální fotoaparát je dnes v exotických končinách nepostradatelnou výbavou všech cestovatelů. Vydat se na počátku minulého století s fotoaparátem do nitra Afriky znamenalo ale mnohem víc, než jen mačkat spoušť. Znamenalo to riskovat: v lepším případě neúspěch, v horším svůj život…

V galerii LANGHANS budou od 31. března do 4. května 2016 ke zhlédnutí unikátní fotografie Martina Johnsona, pořízené v Africe před téměř 100 lety. Kolekci historických snímků navíc doprovází i fotografie režiséra Jana Svatoše, který se příběhu Johnsonových věnuje od roku 2009. Právě Svatošův nový nezávislý dokument ARCHA SVĚTEL A STÍNŮ chce připomenout zapomenutý odkaz Martina a jeho ženy Osy, jejichž snímky ovlivnily budoucí ochranu přírody a daly vzniknout nejpopulárnějšímu současnému televiznímu žánru – přírodopisnému filmu. Celá výstava probíhá pod záštitou J.E. Gity Fuchsové, české velvyslankyně v Ghaně.

POZVÁNKA

Beseda režiséra Jana Svatoše k výstavě a projektu Archa světel a stínů  v pondělí 4. dubna  17:00 – 18:30 hod.  – ZDARMA (nutná registrace přes web Fotoškoda nebo volejte na 222 929 019,kurzy @fotoskoda.cz)

 místo: Galerie Langhans, Vodičkova 37, Praha 1, 110 00
Posted in Nezařazené.