Vyšla nová kniha k filmu Až zařve lev

(11.5.) Od dnešního dne je možné zakoupit novou knihu o filmu Až zařve lev. Publikace přináší neznámá fakta o slavném králi Přemyslu II. Otakarovi a zapomenutém českém cestovateli. Řada poznatků byla ve stejnojmenném filmu jen naznačena a nyní je máte možnost pochopit v hlubších souvislostech. Kniha mapuje 5 let příprav, rešerší a natáčení v ČR i zahraničí. Do světa středověku nahlédnete prostřednictvím režisérových úvah i málo známých faktů.  Dozvíte se, kde přesně zemřel český král, proč se ve Vídni ztratilo jeho srdce a co nasvědčuje zradě Miloty z Dědic. Pochopíte, proč se poutníci báli žab v břiše nebo jak vznikly nejstarší pražské grafitti. V Zakázané kapitole odkryjete některá středověká tabu a prostřednictvím speciálních kapitol se seznámíte s opomíjenými artefakty Přemyslovy doby: s denárem nalezeným v Izraeli, královým mečem ukradeným za druhé světové války nebo nadčasovým hvězdným glóbem, který i po 700 letech měří přesnou polohu hvězd.

 

Kniha vychází mimo běžnou distribuční síť. Zakoupit si ji můžete v kamenné prodejně v galerii Art Francesco nebo v našem e-shopu.

Kniha byla slavnostně pokřtěna ve středu 10. května v nádherném historickém refektáři františkánského kláštera u Panny Marie Sněžné pokřtěna kniha Až zařve lev- aneb co se nevešlo do filmu. Knihu pokřtili prof. Cyril Höschl, Vendula Krejčová (Česká televize) a Petr Regalát Beneš (Ordo Fratrum Minorum – řád minoritů) za účasti mnoha dalších vzácných hostů.

 

Posted in Nezařazené.