Originální workshopy nabízejí víc než fotografování

3Vydejte se vzrušující cestu za tajemstvím filmu, poodkrývat minulost dávných míst nebo vyzkoušet noční safari v off-road voze jako v Africe. Režisér Jan Svatoš vypsal termíny svých tradičně netradičních workshopů a kurzů, které se uskuteční v první polovině letošního roku. Účastníci se v netypických a originálně koncipovaných akcích budou učit nejen fotografovat, ale kromě zážitků získají mnohem víc než jen suchopárné rady. Vyzkouší si techniky krajinářů, budou se učit vnímat krajinu všemi smysly, mohou také absolvovat sommeliérský kurz nebo se naučit správně degustovat whisky.

Nově po stopách filmu

Očekávanou novinkou je pak večerní kurz CESTA K FILMU, který amatérské a nadšené filmaře nebo majitele fotoaparátů umožňující videozáznam zasvětí do základních pravidel a zákonitostí filmového světa a domácího videa. Prozradí také, v čem spočívá tajemství úspěšného střihu, kamery a režie.  Populární Fotoakademie slibuje netypickými úkoly zapálit motor kreativního myšlení. Kurz umožňuje absolventům např. společnou výstavu s vernisáží. Zaměřuje se na základní fotografické žánry, ale i technické problémy či kompozici a třístupňovou metodou garantuje rychlý pokrok.

Na cestách za vínem i českou Afrikou

Letos se opět uskuteční nejoblíbenější workshop FOTOSAFARI ve Dvoře Králové, kde účastníci mohou např. fotografovat žirafy face-to-face nebo v noci vyrazit na noční gamedrive. První termín je již téměř zaplněn, chystá se další. Pro náročnější a nadšené krajináře je pak připraveno Probouzení krajiny – workshop, v němž účastníci poodkrývají tajemství starodávné Vysočiny. Relaxem je pak nabitý Fotovíkend v Podyjí, na který zbývají již jen poslední 2 volná místa. Termín se letos kryje s otevíráním sklípků hnanických malovinařů, takže o zážitky i fotografie nebude zcela jistě nouze. Tento workshop navíc umožňuje fotografům vzít i své rodinné příslušníky včetně dětí, pro které je přichystán kreativní program.

První fotografická pomoc

A pokud vám nedovoluje čas nebo práce vyrazit na delší dobu pryč, můžete využít originálně koncipovaných jednodenních workshopů – Jedno místo, dva pohledy účastníkům slibuje revoluční pohled na fotografii a učí, jak fotografii vnímat. Průvodce digitální (s)pouští je nový workshop koncipovaný jako první pomoc v digitálním světě přesyceným fotografiemi. A naučit se také budete moci zastavit čas v originálně pojatém workshopu, který učí sestavovat atraktivní fotoknihu. Pokud jste začátečníci a nechcete číst složité návody, můžete Zkrotit svoji zrcadlovku v podobě individuálního kurzu.

 

Posted in Nezařazené.