Už nechytám vodu z okapu

 

Synopse

uz z okapu

Vyrůstat bez lásky v izolaci a násilí by chtěl jen málokdo z nás. Co s námi udělá scénář života, který jsme sami nenapsali? Příběh těhotné matky Katky, která po otřesném dětství a týrání rodiči stojí na prahu vlastního rodičovství.
Neuvěřitelné. Přesně tak zněl anglický nápis na triku, který měla Katka bezděčně v první den natáčení. A podobně zní i celý její příběh. Matka feťačka a otec alkoholik, který ji v dětství opakovaně týral. To je jen jedna epizoda v životě oproštěném od všech „samozřejmostí“ současné doby: finanční i rodinné jistoty, šťastného dětství, přátelství a lásky.

Dokument zastihuje Katku Vaňousovou v momentě, kdy těhotná opouští azylový dům s příznačným jménem Naděje. Těhotenství je přitom nejkrásnějším obdobím pro mnoho maminek. Okolnosti doprovázející Katku jsou ale přesným opakem – čeká ji stěhování, řešení statisícových dluhů, složité hledání nového bydlení a výchova dítěte bez partnera. Na jednoho člověka až příliš velké sousto. Dokáže budoucí matka dát to, co sama v životě nikdy nepoznala?

stopáž: 26 minut

jazyk: česky

kamera: Romi Straková, Jiří Krejčík

střih: Katarina Geyerová – Buchanan

dramaturgie: Jana Škopková

hudební dramaturgie: Jan Svatoš

námět: Markéta Jindrová

scénář: Jan Svatoš a Markéta Jindrová

režie: Jan Svatoš

producent:  Česká televize

datum TV premiéry: 30. 3. 2014, 14:10 ČT2 (repríza 1.4. 2014, 11:40)

oficiální stránky pořadu: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10519063707-uz-nechytam-vodu-z-okapu/