DivoČINY zařazeny mezi TOP 25 dokumentů pro nadcházející sezónu

Institut dokumentárního filmu (IDF) a České filmové centrum zařadilo film divoČINY do nejužšího výběru 25  nejzajímavějších dokumentů pro následující sezonu ze zhruba sta připravovaných nebo dokončovaných filmů v sezóně 2013/2014.

V pondělí 30. září byl v pražském kině Světozor navíc představen nový katalog připravovaných dokumentárních filmů v rámci tradiční akce, kterou každoročně pořádá České filmové centrum společně s Institutem dokumentárního filmu. Cílem panelu, který je předzvěstí největší dokumentaristické události roku, Mezinárodního filmového festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava,  je upozornit profesionální i laickou veřejnost na úspěchy českých dokumentů a seznámit ji se současným stavem dokumentární tvorby.

V rámci večera bude prezentován i nový, česko-anglický katalog připravovaných dokumentárních filmů. Ten obsahuje informace o 25 nejzajímavějších dokumentárních projektech roku, které představují průřez různými žánry a stopážemi.  Slouží hlavně zahraničním a domácím filmovým profesionálům a představitelům filmových festivalů pro výchozí orientaci v aktuální české dokumentární tvorbě.

K dispozici je také na internetové adrese www.czechdocs.dokweb.net

Posted in Nezařazené.